Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань

Богдан Хмельницький

?

В’юнище с

Історичні адміністративні поділи

Перша згадка: 1622 р. [Історія міст і сіл УРСР: Київська область. – К.: ГРУРЕ, 1971 р.].

Село згадане у податкових реєстрах 1750 – 1756 рр. [Адміністративно-територіальний устрій лівобережної України 50-х рр. 18 ст. – К.: 1990 р., с. 69].

Ліквідація: в період 1972..1986 рр. село В’юнище, яке знаходилось біля села Циблі, зняте з обліку в зв’язку з переселенням жителів [Українська РСР. Адміністративно-територіальний устрій на 1 січня 1987 р. – К.: 1987 р.]. Село затоплене Канівським водосховищем.

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

Волосна управа із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Садиба (ткача) 2 пол. 19 ст. перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Клуня перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Хата перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Повітка перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Садиба удови перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Садиба олійника перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Саж перевезений із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.

Хата бідняка перевезена із с.В’юнище Переяславського району Київської обл. в Музеї народної архітектури у Переяславі-Хмельницькому.