Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2009 р. Cтуденти «Львівської політехніки» їдуть шукати мамонтів

Дата: 15.06.2009

З липня по серпень Колегія студентів і аспірантів Національного університету «Львівська політехніка» спільно із Національним студентським союзом під науковим керівництвом Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України проводитимуть археологічні розкопки стоянки неандертальців поблизу смт. Єзупіль Тисьменицького району Івано-Франківської області. Про це сьогодні, 15 червня, ЗІК повідомив голова Колегії та профкому студентів і аспірантів Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Поліщук.

Місце проведення експедиції – смт. Єзупіль – є унікальною пам’яткою кам’яного віку Східної Європи. У попередні дослідження тут було виявлено кістки викопних тварин (мамонта, носорога, північного оленя тощо), на яких полювали первісні мисливці, що проживали на території сучасної України понад 100 тисяч років тому. Разом з кістками знайдено залишки вогнищ, крем’яні знаряддя праці та зброя.

Колишній учасник експедиції, заступник голови Колегії та профкому студентів і аспірантів Львівської політехніки Анатолій Ігнатович розповів: «Розкопки мають велике значення не лише для розвитку археологічної науки, але й для оздоровлення студентів, особливо в умовах кризи, коли відпочинок став надзвичайно дорогий. Під час експедиції студенти проживатимуть і харчуватимуться в польових умовах на березі річки Дністер, працюватимуть на чистому повітрі, спатимуть в наметах, що є альтернативою відпочинку на морі чи в горах».

«Вже кілька років поспіль беру участь у експедиції у смт. Єзупіль. Рік тому нам вдалося натрапити на рештки мамонта. Якщо чорні археологи до нього не добралися протягом зими, цього року, можливо, пощастить розкопати його рештки», – стверджує Володимир Шепітчак, керівник експедиції 2009 року.

Джерело: «Західна інформаційна корпорація»