Поселення
Андрій Обломський, Віктор Приймак
Поселення-1, багатошарове (археол.). За 800 м на північний захід від північно-західної околиці села. Займає край похилого мису першої надзаплавної тераси, лівого берега р. Клевень.
Виявлене і обстежене в 1992 А.Обломським і В.Приймаком.
З поселення походять матеріали 2-ої чв. 1 тис. н. е. (зарубинецька культура) і давньоруські 12 – 13 ст. Поселення розорюється. Розкопки не проводились. Матеріали обстежень зберігаються в Путивльському краєзнавчому музеї.
Поселення-2, багатошарове (археол.). За 0,1 км на північ-північний захід від північної, північно-західної околиці села. Займає підвищений край лівого корінного берега р. Клевень.
Виявлене і обстежене в 1992 А.Обломським і В.Приймаком.
Датується 2-ою – 3-ою чв. 1 тис. н. е. (київська і колочинська культури) і 12 – 14 ст. (давньоруська). Поселення розорюється. Розкопки не проводились. Матеріали обстеження зберігаються в Путивльському краєзнавчому музеї.
Поселення-3, розвинуте середньовіччя (археол.). На східній околиці села, на мису лівого берега р. Клевень.
Виявлене і обстежене в 1992 А.Обломським і В.Приймаком.
Поселення розорюється. На території пам’ятки зібрано уламки давньоруського посуду 12 – 13 ст. Розкопки не проводились. Матеріали обстеження зберігаються в Путивльському краєзнавчому музеї.
[Обломський А. М. Розвідки ранньослов’янських і давньоруських пам’яток р. Клевень і р. Есмань / А. М. Обломський, В. В. Приймак // Історико-культурна спадщина Глухівщини. Матеріали міжвузівської науково-практичної конференції, присвяченої 1000- літтю м. Глухова. – Глухів, 1992. – С. 65.]
Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. . – К.: 2017 р., с. 931.