Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш
ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2011 р. На Хмельниччині виявили стародавнє поховання

08 Жов 2011

На території Старосинявського району у долині «Коханів» при оранці городньої ділянки жителя селища Олександра Гноянка, виявлено стародовнє поховання. Це захоронення відноситься до культури кулястих амфор і проведене 4,5 тисяч років тому.

За повідомленням сектору з питань внутрішньої політики Старосинявської райдержадміністрації, при проведенні археологічних розкопок, під кам’яною плитою, виявлено скелети шести людей, рештки кулястої амфори, кістяна пряжка довжиною 15 сантиметрів. Розкопки проводив Володимир Захар’єв – завідуючий Хмельницьким відділом ДП «Подільська археологія» охоронної археологічної служби України, з рештками поховання розпочав працювати антрополог Ярослав Михайловський. За версією Володимира Захар’єва дане захоронення відноситься до Культури кулястих амфор і проведене 4,5 тисячі років тому.

Свою назву культура дістала за характерними формами посуду – кулястими амфорами з невеликими вушками на плічках. Походження цієї культури нині пов’язують з теренами Польщі, де її датують 2900-2000 роками до нашої ери, звідки вона розповсюдилась майже по усій території України.

Олександр Нікітін