Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

Церква Благовіщення

Церква Благовіщення

Розмір зображення: 800:492 піксел

Церква 1510 р. і дзвіниця [Пам’ятники архітектури УРСР, що перебувають під державною охороною: список. – К.: Держбудвидав, 1956 р., с. 56].

Церква Благовіщення 1540 – 1600 рр. [Нариси історії архітектури України: дожовтневий період. – К.: Держбудвидав, 1957 р., список пам’яток].

Церква та дзвіниця 1510 р. [Постанова Ради міністрів УРСР “Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР” № 970 від 24.08.1963 р.].

Церква Благовіщення 1633 р. і дзвіниця поч. 20 ст. [Державний реєстр національного культурного надбання: пам’ятки містобудування і архітектури України (проект). – Пам’ятки України, 1999 р., № 2-3].

Городок лежить на шляху, що йде з Львова в Перемишль і далі в Західну Європу через Краків. Це стародавня оселя. В XVI – XVII ст. тут існувала велика міщанська громада з братством на чолі. В Городку зберігся один з ранніх кам’яних тридільних трибанних храмів у стилі Ренесансу. Його маси гармонійні й пропорціональні, а на тридільній основі прекрасно посаджені за допомогою парусів і стін три півсферичні бані з ліхтариками. Отже, і тут, тільки іншими мистецькими засобами, здійснюється поєднання традиційних форм української дерев’яної архітектури з ренесансними принципами композиції та декором білокам’яних порталів [Логвин Г.Н. По Україні. – К.: Мистецтво, 1968 р., с. 256].

Довідка на сайті