Миньківці с
Історичні адміністративні поділи
Або Михайлопіль. Згадується з 16 ст. У 1637 р. Адам Станіславський збудував маленьку фортецю, виклопотав право на м-ко та магдебургію. У 1788 р. м-ко придбав Ігнацій Сцібор-Мархоцький. У 1795 р. він заявив протест проти розділу Польщі, встановив кордони Миньковецької держави від Російської, увів свято Церери, писав закона для своїх селян. Був під судом та у в’язниці; потім звільнений і помер у 1827 р. [Приходы и церкви Подольской епархии. – Труды Подольского епархиального историко-статистического комитета, 1901 г., т. 9]. Згадується з 1431 р. [Історія міст і сіл УРСР : Хмельницька область. – К. : ГРУРЕ, 1971 р.].
Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org
В 1905 р. поруч існувала окрема деревня Заречье (2 верст від Миньковець, 14 верст від Нової Ушиці) [Крылов А. П. Населённые места Подольской губернии. – Каменец-Подольский: изд. губ. стат. комитета, 1905 г., с. 510].
В 1905 р. поруч існувало окреме село Мыслиборы (2 верст від Миньковець, 14 верст від Нової Ушиці) [Крылов А. П. Населённые места Подольской губернии. – Каменец-Подольский: изд. губ. стат. комитета, 1905 г., с. 511].
Указ Президії ВР УРСР від 4 червня 1945 р. «Про збереження історичних найменувань та уточнення і впорядкування існуючих назв сільрад і населених пунктів Кам’янець-Подільської області області»: хутір Мархоціци, Миньковецької Першої сільради, іменувати хутір Березівка. [Нині невідомий.]
Указ Президії ВР УРСР від 7 березня 1946 р. «Про збереження історичних найменувань та уточнення і впорядкування існуючих назв сільрад і населених пунктів Кам’янець-Подільської області»: хутір Бельман, Миньковецької Другої сільської Ради, іменувати хутір Новосілка. [Нині невідомий.]
Список літератури – на сайті «Знання про Україну».