Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань

Богдан Хмельницький

?

2011 р. Обікрали Каменяра

Степан Гражда

Дата: 05.04.2011

Пограбування музею Франка в гуцульській Криворівні, який був окрасою села та об’єктом особливої уваги численних туристів, викликало шок не тільки серед шанувальників творчості Каменяра, а й у простих горян, не надто обізнаних із його багатющою літературною спадщиною. Адже з часу відкриття музею у 1953 році тут не сталося жодної крадіжки, хоча приміщення – колишній будинок місцевого різьбяра Василя Якіб’юка – не обладнане ані сигналізацією, ані іншими засобами захисту.

Як повідомили «УМ» у прес-службі прикарпатської міліції, злодій вночі вибив бокове вікно і проник усередину просторого приміщення з п’ятьма експозиційними кімнатами. На ранок працівники музею повідомили правоохоронцям про зникнення цимбалів, скрипки, бесаги (подвійної торби, яку гуцули носили на плечах) та інших автентичних виробів, виготовлених понад сто років тому сучасниками Івана Франка.

«Одну з цінних викрадених речей, а саме скрипку, вже знайшли, – розповів «УМ» підполковник міліції Василь Гультайчук. – Підозрюваний встиг її продати мешканцю одного з курортних прикарпатських міст, котрий навіть не здогадувався, що за музичний інструмент потрапив до його рук. Особу зловмисника, який мешкає в іншій області, вже встановлено, і нині здійснюються оперативні заходи щодо його затримання».

Довідка «УМ»

Починаючи з 1901 року, Іван Франко майже щоліта, аж до останнього свого серпня 1914-го, з гамірного Львова приїжджав у село Криворівня, яке, за його словами, «напувало душу супокоєм, тихою красою». Тут він зустрічався з Лесею Українкою, Михайлом Коцюбинським, Олександром Олесем, Антоном Крушельницьким, Михайлом Грушевським та іншими знаними представниками творчої національної еліти.

Джерело: “Україна молода”