Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового тризуба

Богдан Хмельницький

?

2007 р. Легендарну липу біля Десятинної запломбують

Дата: 17.04.2007

Найстаріша липа Києва, якій вже близько 600 років, має здорову кореневу систему, хорошу кору, але може усохнути через велике дупло – півметра в глибину і два у висоту. Щорічно воно збільшується, що в майбутньому може знищити дерево.

Сьогодні об 11.00 екологи планують підлікувати липу. Сумішшю із спеціального клею, що швидко застигає, і тирси планують залити пошкоджене місце. Заздалегідь екологи зчистять гнилизну і оброблять дупло спеціальним розчином. Після вдалого лікування липа зможе прожити ще 200 років.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко повідомив, що подібні заходи реалізуються не вперше. Таким чином, було врятовано старий дуб Шевченка в Березовому гаю| на Подолі, а також якнайдавніше дерево в Києві, якому вже 700 років, – дуб Крістера на вулиці Осиповського.

Вважається, що липу біля колишньої Десятинної церкви посадив засновник Києво-могилянської академії Петро Могила. Наші предки вважали рубку дерев біля храмів гріхом, що дозволило липі дожити до нашого часу.

У 1972 роки дерево було взято під державний захист як пам‘ятку історії.

Джерело: “Київський портал”