Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш
ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

Загаї с

Історичні адміністративні поділи

В 1906 р. зафіксована деревня Шпрахи Чаруківської волості Луцького повіту (3 версти від волосного центру) [Список населённых мест Волынской губернии. – Житомир: 1906 г., с. 132].

На карті 1915..1935 рр. Шпрахи показано на місці сучасного села Загаї: etomesto.ru

Указ Президії ВР УРСР від 7 червня 1946 р. «Про збереження історичних найменувань та уточнення і впорядкування існуючих назв сільрад і населених пунктів Волинської області»: хутір Шпрахи, Михлинської сільської ради Сенкевичівського району, іменувати хутір Полонка.

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

Пам’ятки археології

За 1,5 км на схід від села на лівому березі р. Чорногузки – багатошарове поселення вельбарської культури і давньоруського часу. Досліджене в 1985 та 1987 рр. Д. Козаком, М. Кучинком і В. Шкоропадом. Відкрито житланапівземлянки, пекарню і слов’янське святилище з кам’яним ідолом ІІ ст. до н. е. Знайдено кераміку стжижовської культури.

Джерела

Кучінко М. М., Охріменко Г. В. Археологічні пам’ятки Волині / М. М. Кучінко, Г. В. Охріменко. – Вид. 2-ге, випр. і доп. – Луцьк : Вид-во ВДУ «Вежа», 1995. – С. 119.

Охріменко Г. В. Населення Волині в праісторичні часи (розвиток матеріальної і духовної культури) : монографія / Г. В. Охріменко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2004. – С. 185.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 76.