Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї!

Богдан Хмельницький

?

2012 р. У Москві демонтують пам’ятник Шевченку

07 Лют 2012

Пам’ятник Шевченкові у Москві потребує реставрації, тому його треба перемістити до майстерні. Після цього монумент повернуть на місце. Про це повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на департаменті інформації і друку МЗС Росії.

Раніше ряд ЗМІ повідомив про те, що пам’ятник Т.Шевченку може бути взагалі прибраний з однойменної набережній Москви-ріки.

У МЗС РФ нагадали, що пам’ятник був встановлений майже 50 років тому – в 1964 році, і вимагає ремонту. “Пам’ятник є об’єктом культурної спадщини федерального значення”, – відзначає російське зовнішньополітичне відомство.

У МЗС додали, що поки пам’ятник буде зберігатися в місці проведення реставрації, на набережній Тараса Шевченка планується провести інженерно-будівельні роботи.

“Після реставрації пам’ятник буде повернуто на своє історичне місце”, – підкреслює міністерство.

У МЗС Росії також повідомили, що російська і українська сторони тісно взаємодіють з підготовки заходів до святкування в 2014 році 200-річчя з дня народження Шевченка.

В МЗС України тим часом заявили, що “триматимуть на особливому контролі виконання цієї домовленості та ситуацію навколо духовного символу українства” в Москві.

Відреставрований пам’ятник Шевченку встановлено у Москві (7.11.2012)