Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

Пам’ятки археології с. Вікторяни

Пам’ятки археології

За 1 км на північний захід від села на рівній ділянці першої надзаплавної тераси правого берега Чорногузки висотою 2–3 м над рівнем заплави – двошарове поселення пізньопалеолітичного часу і волино-люблінської культури площею близько 2 га. За 0,5 км на північний захід від села на невисокому правому березі Чорногузки – двошарове поселення тшинецькокомарівської культури і давньоруського періоду ХІІ–ХІІІ ст. площею до 3 га.

На північній околиці села на пологому схилі першої надзаплавної тераси правого берега Чорногузки висотою 4–5 м над рівнем заплави – селище давньоруського періоду ХІІ–ХІІІ ст. площею до 1 га. Керамічні матеріали зібрано на території людських городів.

За 0,3 км на північний схід від села та за 0,2 км у цьому ж напрямку від цвинтарю на видовженому меандроподібному закруті правого берега Чорногузки висотою 2–3 м над рівнем заплави – багатошарове поселення лінійно-стрічкової кераміки, городоцько-здовбицької, тшинецько-комарівської, вельбарської культур і давньоруського періоду ХІІ–ХІІІ ст. площею близько 3 га.

За 0,8 км на схід від села на мисі першої надзаплавної тераси правого берега Чорногузки висотою 6–8 м над рівнем заплави – двошарове поселення тшинецько-комарівської культури і давньоруського періоду ХІ–ХІІ ст. площею близько 1,5 га. [Конопля, Івановський, 1997, с. 15-18].

Джерела

Конопля В., Івановський В. Нові пам’ятки археології Надстир’я (Луцький район) / В. Конопля, В. Івановський. – Львів, 1997. – 142 с.

Кучинко М., Златогорський О. Памятки археології Луцького району Волинської області / М. Кучинко, О. Златогорський. – Луцьк : Волинські старожитності, 2010. – С. 190–191.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 139.