Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба

Богдан Хмельницький

?

Березовичі с

Історичні адміністративні поділи

Перша згадка: 1287 р. – кн.Володимир Василькович віддав село монастирю св.апостолів [Історія міст і сіл УРСР: Волинська область. – К.: 1970 р.].

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

Житловий будинок із с.Березовичі Володимир-Волинського району Волинської обл. в Музеї народної архітектури України у Києві.

Пам’ятки археології

Двошарове поселення енеоліту – доби бронзи розташоване на північнозахідній околиці села в уроч. Яворівка. Пам’ятка досліджена розвідкою В. Коноплі 1986 року. Розкопки не проводилися. Поселення виявлено на схилі лівого берега річки Свинорийки (правобічна притока Луги), висота – 4,5 м над рівнем заплави.

Речові матеріали: крем’яні нуклеуси, знаряддя на пластинах і відщепах, серпи, лінзоподібні в перетині сокири, кам’яні просвердлені сокири і фрагменти кераміки, зібрано на площі близько 2 га. Знахідки з пам’ятки належать до двох культур – кулястих амфор та стжижовської Багатошарове поселення доби бронзи, ранньозалізного та давньоруського періодів розташоване на захід від села. Відкрите В. Коноплею 1986 року Розкопки не проводилися. Займає першу терасу лівого берега річки Свинорийки. Речові знахідки зібрано на площі 1,5 га. Найбільша концентрація матеріалу помічена біля берега на відстані 20–30 м від його краю. Пам’ятка належить до тшинецько-комарівської культури, лежницької групи та давньоруського часу ХІ–ХІІІ століть.

Двошарове поселення доби бронзи та давньоруського періоду виявлене за 0,7 км на захід від села (південніше від мосту шосейної дороги ВолодимирВолинський–Луцьк). Пам’ятка відкрита розвідкою В. Коноплі 1986 року на правому пологому березі р. Свинорийки. Речові матеріали (залишки ліпного посуду і окремі крем’яні вироби, гончарна кераміка) зібрано на площі близько 1 га у східній частині схилу першої надзаплавної тераси.

Джерела

Конопля В. М. Звіт з роботи Волинської розвідкової експедиції 1986 р. [Рукопис] / В. М. Конопля. – Львів, 1986.

Охріменко Г. В. Населення Волині в праісторичні часи (розвиток матеріальної і духовної культури) : монографія / Г. В. Охріменко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2004. – С. 176.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 41.