Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань

Богдан Хмельницький

?

Яковичі с

Історичні адміністративні поділи

Перша згадка: 1570 р. [Історія міст і сіл УРСР: Волинська область. – К.: 1970 р.].

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

Пам’ятки археології

Двошарова пам’ятка доби бронзи і давньоруського часу розташована на північно-східній околиці села за 200–300 м на південь від шосейної дороги Володимир-Волинський–Луцьк – на пологому схилі правого берега безіменного струмка, що впадає в р. Свинорийку. Відкрита розвідкою В. Коноплі 1986 року. Зібрано уламки ліпного і гончарного посуду тшинецькокомарівської культури та давньоруського часу ХІ–ХІІІ ст.

За 0,7 км на схід від села на пологому схилі правого берега р. Свинорийки – давньоруське поселення, відкрите розвідкою В. Коноплі 1986 року. Фрагменти гончарного посуду ХІ–ХІІІ ст., частина яких орнаментована хвилястими і горизонтальними лініями і насічками, зібрані з площі близько 0,5 га, на відстані до 30–40 м від заплави.

Поселення давньоруського часу розташоване на східній околиці села в уроч. Боярське стійло. Обстежене О. Цинкаловським в 30-х роках ХХ ст. Розміри його – 50х20 м. Культурний шар розораний. На поверхні виявлено фрагменти давньоруської кераміки, залізні цвяхи, частина скляного посуду, що належить до пізнього середньовіччя.

Джерела

Конопля В. М. Звіт з роботи Волинської археологічної експедиції у 1986 р. [Рукопис] / В. М. Конопля. – Львів,1986.

Пелещишин Н. А., Михальчишин И. Р. Яковичи-3 / Н. А. Пелещишин, И. Р. Михальчишин // Свод памятников истории и культуры Волынской области. Памятники археологии. – Владимир-Волынский район. – С. 114.

Охріменко Г. В. Населення Волині в праісторичні часи (розвиток матеріальної і духовної культури) : монографія / Г. В. Охріменко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2004. – С. 183–184.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 69 – 70.