2018 р. Звід пам’яток України
Дзвіниця (іст., архіт.) XVII ст.
Дзвіниця є частиною комплексу монастиря, що бере свої початки не пізніше XIII ст. Спочатку монастир був православним, але вXVII ст. він перейшов до греко-католицької церкви, зокрема до ордену василіан.
Дзвіниця знаходиться на захід від церкви св. Миколая. Вона представляє собою двоярусну цегляну споруду, виконану в стилі українського бароко початку ХVІІІ ст. В нижньому ярусі розташована парадна брама монастирського комплексу. У верхньому – власне дзвіниця. Подібну структуру можна спостерігати у Києво-Печерській лаврі. Фасади декоровані пілястрами.
Значення дзвіниці полягає в тому, що вона, на відміну від багатьох аналогів тогочасної архітектури, є оригінальною будівлею, оскільки не зазнала пізніших перебудов. Поблизу дзвіниці збереглися залишки оборонного валу, що оточував монастир.
Джерела та література:
Атлас історії культури Волинської області / Відп. ред. Ф. Зузук. – Луцьк : РВВ «Вежа», 2008. – С. 17;
Завада В. Дерев’яні храми Полісся / В. Т. Завада. – К. : Техніка, 2004. – 168 с.;
Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР. В 4 т. / Гл. редкол. Жариков Н. Л.(гл. ред.) [и др.]. Т. 2. – К. : Будівельник, 1985. – 336 с. ;
Рожко В. Печерні монастирі Волині і Полісся. – Луцьк : Волинська книга, 2008. – 253 с.;
Рожко В. Православні святині історичної Волині : [іст.-краєзн. нарис] / В. Рожко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2009. – 558 с.
Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки архітектури і містобудування. – К.: 2018 р., с. 224.