Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть
не приневолять тебе виявити тайни

Богдан Хмельницький

?

Оконськ с

Історичні адміністративні поділи

В 1906 р. зафіксовано село Оконск Городківської волості Луцького повіту (16 верст від волосного центру) [Список населённых мест Волынской губернии. – Житомир: 1906 г., с. 123].

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

В 1906 р. зафіксовано село Собятин Городківської волості Луцького повіту (20 верст від волосного центру) [Список населённых мест Волынской губернии. – Житомир: 1906 г., с. 128].

Село позначене на карті 1924..1939 рр. etomesto.ru на південний схід від Оконська, виселене московськими окупантами в 1950-х рр.

Пам’ятки археології

В уроч. Болота розташоване поселення тшинецько-комарівської культури та давньоруського часу.

За 2 км на південь від села в уроч. Закриниці М. Кучинком і Г. Охріменком зібрано матеріали доби бронзи і слов’яно-руського періоду. Поруч нібито було давньоруське городище.

Джерела

Кучінко М. М., Охріменко Г. В. Археологічні пам’ятки Волині / М. М. Кучінко, Г. В. Охріменко. – Вид. 2-ге, випр. і доп. – Луцьк : Вид-во ВДУ «Вежа», 1995. – С. 146.

Охріменко Г. В. Населення Волині в праісторичні часи (розвиток матеріальної і духовної культури) : монографія / Г. В. Охріменко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2004. – С. 216.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 242.

Список літератури – на сайті «Знання про Україну».