Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань

Богдан Хмельницький

?

2008 р. У Кременчуці відремонтують музей педагога А. Макаренка

Дата: 14.01.2008

У Кременчуку (Полтавська область) до 120-річчя Антона Макаренка капітально відремонтують меморіальний музей педагога, повідомив мер Кременчука Микола Глухов.

Наразі музейні експонати знаходяться в напівзруйнованому приміщенні, капітальний ремонт необхідний і будинку, в якому жив педагог.

“У 2006 році виконком виділив кошти на проектування будівництва експозиційного залу, проте будівництво так і не розпочалося. Плануємо його здійснити цього року”, – сказав мер. За його даними, вартість ремонтно-будівельних робіт становить 4 млн. грн.

“Ми половину цієї суми просимо в обласного керівництва із держсубвенції на вирішення соціальних питань”, – сказав М.Глухов.

Планується, що поруч із нинішнім будинком, що руйнується, побудують нове приміщення. “Будинок, у якому розташовується музей з 1951 року, стає непридатним. Тоді його побудували як тимчасову експозицію. В 1988 році, до сторіччя Макаренка, місто дало музею кошти на будівництво нового приміщення, але через землетрус у Вірменії, всі гроші пішли туди”, – пояснила керівник музею Юлія Андрєєва.

Сама ж будівля, в якій жив Макаренко, стоїть поряд. Там розміщуються лише ті експонати, які витримують перепад температур, оскільки будинок взимку не опалюється.

Нагадаємо, 13 березня 2008 року виповнюється 120 років із дня народження педагога-новатора, письменника А.Макаренка.

Джерело: “Освітній портал”