Бидгощ м
Бидгощ (пол. Bydgoszcz, нім. Bromberg, лат. Bidgostia) — місто в історичному регіоні Куявія на півночі Польщі. Місто розміщене на річці Брді, є початковим пунктом Бидгоського каналу, який на сході доведений до Вісли. Бидгощ — найбільше місто та адміністративний центр Куявсько-Поморського воєводства.
Бидгощ є одним з найбільших міст у Польщі, 8-ме за чисельністю населення (363 930 осіб), 10-те за площею (175,98 км²). Місто є великим економічним, культурним, науковим, медичним, військовим та спортивним центром країни. Бидгощ — великий транспортний вузол, місце перетину автомобільних, залізничних та внутрішніх водних шляхів Польщі. Місто має міжнародний аеропорт ім. Ігнація Яна Падеревського та річковий порт. У Бидгощі також перетинаються два річкових транспортних шляхи, які об'єднують між собою річкові транспортні системи Західної та Східної Європи.
Унікальною пам'яткою Бидгоща є найстаріший з діючих штучних водних транспортних шляхів — Бидгощський канал (1774 року) з системою шлюзів. Чарівності місту додає набережна, яка у темну частину доби освітлюється. У весняно-літній сезон на річці Брді працює річковий трамвай.
Українські акценти у Бидгощі
Військові кошари у Бидгощі були місцем інтернування вояків УНР. О. Колянчук вказує, що невеликі групи солдат УНР було інтерновано у інших військових осередках Бидгощі. В Бидгощі після Ченстохови опинилися вояки 1-шого Запорізького окремого авіаційного загону. Вони перебували тут до літа 1922 р.
У Бидгощі служив у авіачастині по вул.Szubińska Андрій Володимирович Наконечний – багатолітній діяч та керівник ельблонзького відділення Українського-суспільного культурного товариства / Організації українців в Польщі, член головного правління УСКТ, почесний голова ельблонзького відділення ОУП.
В Бидгощі наявна православна церква по вул. Nowy Rynek 5.
У місті наявні також вулиці з українськими назвами: вулиця Huculska та вулиця Kijowska
Православна церква св. Миколая в Бидгощі (2023 р.)
Джерела:
Підготував Іван Парнікоза, НІАМ «Київська фортеця»