Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

Приміські села

У податкових реєстрах Київської сотні 1750 – 1756 рр. згадані такі окремі населені пункти на території сучасного Києва: село Вигурівщина, Воскресенська слобідка, слобідка Звіринець, деревня Куренівщина, деревня Мишоловка, Неводницька слобода, слобідка Нижній Кудрявець, Печерське містечко, село Плоске, слобідка Плоске, село Преварка (Пріорка), слобода Святе Озеро, деревня Сирець, слобідка Кухмістерська, деревня Сувки (Совки) [Адміністративно-територіальний устрій лівобережної України 50-х рр. 18 ст. – К.: 1990 р., с. 21 – 23].

Постанова Президії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету 20 травня 1934 р.: зважаючи на те, що населення хутора «Червоний Шинок» працює на міських підприємствах і з сільським господарством, як засобом існування, не зв'язане, що цей хутір безпосередньо межує з територією міста і віддалений від центра Хотівськоі сільради на 7 км — вилучити хутір «Червоний Шинок» із складу Хотівськоі сільради і приєднати його до міської смуги м. Києва, перейменувавши хутір на «Червоний». [Нині невідомий.]

Постанова Президії Центрального Виконавчого Комітету УСРР 3 квітня 1935 р.:

1. Затвердити постанову Київського облвиконкому про утворення в м. Києві Дарницької міської районної ради.

2. Включити до міської смуги міста Києва села Позняки та Осокорки, приєднавши територію їх до складу Дарницького міського району.

3. Позняківську та Осокорківську сільські ради — ліквідувати.

Оці населені пункти в різний час було включено до складу Києва: