Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору
Української держави

Богдан Хмельницький

?

2012 р. На схилах Дніпра біля Лаври нове скандальне будівництво

14 Бер 2012

Влада готує нове будівництво біля парку Слави на замовлення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП. На земельній ділянці площею 0,060 га по вул. І. Мазепи, 15 Б планують звести церкву Святителя Миколая. Відповідний проект землеустрою знаходиться на погодженні в Головному управлінні земельних ресурсів м. Києва.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Думаю, що будівництво цієї церкви затіяли не тому, що в цьому храмі є потреба, а просто для того, щоб дати ляпаса громадській думці. А також продемонструвати гординю, щодо спроможності однієї з церков реалізувати найнезаконніші рішення. Те, що депутат Київради, який є настоятелем Києво-Печерської Лаври, так активно просуває незаконні проекти говорить про те, що корупція в Україні процвітає», – запевняє О. Бригинець.

Зазначена земельна ділянка розташовується в Центральному історичному ареалі міста, в зоні охоронюваного ландшафту, на території пам’ятки археології національного значення – «Культурний шар села Берестове (Х-ХІ ст.)» (постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.09 № 928, охоронний № 26004. В тому числі і на території пам’ятки історії та ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпра» (наказ МКТ від 03.02.10 № 58/0/16-10) й в межах скоригованої охоронної зони пам’яток ЮНЕСКО – ансамблів Національних заповідників Софія Київська та Києво-Печерська Лавра. В безпосередній близькості до земляних укріплень колишньої оборонного валу Київської фортеці та в кількох десятках метрів від пам’ятки архітектури XI-XII ст. церкви Спаса на Берестові.

«Бездумними рішеннями, на догоду різним замовникам, чиновники перетворюють Київ в суцільну зону бойових дій, де з одного боку влада, забудовник і, на жаль, церква (в даному випадку), а з іншого кияни, ЮНЕСКО та Закон. Але влада настільки самозакохана, що не чує нічого, крім своїх потреб», – обурений О. Бригинець.

Відповідно до Генерального плану Києва дана територія за функціональним призначенням належить до зони зелених насаджень загального користування та зарезервована для розвитку мережі зеленої зони м. Києва.

Реалізація проекту потребує отримання рекомендацій щодо будівництва в межах охоронної (буферної) зони пам’яток ЮНЕСКО, внесення змін Київрадою до Програми комплексного розвитку зеленої зони міста Києва та до Генерального плану міста в частині зміни цільового призначення земельної ділянки.

«Сподіваюсь, громадськість, яка тепер поінформована про черговий план забудови, продемонструє єдність і змусить владу відступитись від ідеї нищення київських схилів. А також , що церква не повторить помилок, яких наробили Президенти В. Ющенко і В. Янукович, підтримавши будівництво інших ганебних забудов на схилах Дніпра», – закликав О. Бригинець.