Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи

Богдан Хмельницький

?

2008 р. Битва за Хотин: бійня у фортеці

Надія Вірна, газета “Час”

Дата: 13.10.2008

Неодноразово в газеті “Час” порушувалось питання Хотинської фортеці. Це і підтримка її в конкурсі “Сім чудес України”, і розгляд законних та моральних підстав перебування на території історико-архітектурного заповідника “Хотинська фортеця” підприємства, котре займається забоєм ВРХ, і створює надзвичайний сморід та незручності для туристів та загалом псує привабливість фортеці.

Щодо першого, то минулого року Хотинська фортеця таки стала Чудом України. Стосовно другого, то бійня ще залишається на території заповідника. Та, схоже, незабаром можна очікувати у Хотинській фортеці позитивних змін.

3 жовтня у Чернівецькому прес-клубі відбулась презентація проекту “Розробка інтеґрального туристичного продукту для розвитку культурного туризму на Буковині”. На цей проект Европейський Союз виділив 700 тисяч евро. Згідно з його планами, заповідник “Хотинська фортеця” матиме свій Інтернет-сайт, на території буде створено історичний стрілецький тир, де відвідувачі зможуть відчути себе солдатами XVII століття, та музейна експозиція.

За словами керівника проекту, директора ДІАЗ “Хотинська фортеця” Людмили Пастух, це все дасть можливість підвищити туристичну привабливість Хотина, розвинути сільський зелений туризм Хотинщини (наразі ж у Хотинському районі успішно функціонують 12 приватних садиб), місцевий бізнес та загалом допоможе району подолати соціально-економічну депресію. “Хотинській фортеці та Хотинщині потрібен турист, а зараз ми маємо лишень відвідувачів”, – зазначила пані Людмила.

Турист же буде залишати значно більше коштів у місцевому бюджеті. А з початку 2009 року там планується будівництво гран-діозного туристично-розважального комплексу.

Що ж стосується сумнозвісної бійні, то з її керівництвом вже досягнуто домовленостей про перенесення підприємства в інше місце. Керівництво Хотинського району запевнило нашого кореспондента, що найближчим часом питання буде вирішене. А в переобладнаній та відремонтованій бійні, згідно з планами, буде презентована діорама Хотинської битви (діорама – стрічкоподібна та вигнута живописна картина разом із бутафорським планом (фіґурами людей, макетами різних споруд, предметів і т.ін.) для підсилення загального враження, спеціально освітлена для створення враження об’ємності). Що ж, сподіваємось, так воно і буде.

Однак проблем поки що залишається ще достатньо. Розбудова інфраструктури, покращення та розбудова доріг, розвиток сільського туризму тощо. І ми просто не маємо права не берегти і не використовувати того чуда, котре маємо.