Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш
ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

Куликовичі с

Історичні адміністративні поділи

Перша згадка: 1577 р. [Історія міст і сіл УРСР: Волинська область. – К.: 1970 р.].

В 1906 р. зафіксовано село Куликовичи Колківської волості Луцького повіту (12 верст від волосного центру) [Список населённых мест Волынской губернии. – Житомир: 1906 г., с. 119].

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

Пам’ятки археології

За 2,5 км на південь від села на правому березі Стиру (уроч. Загаляш) – поселення тшинецько-комарівської культури, а також залишки поселень зарубинецької культури та давньоруського часу. Об’єкт належить до переліку археологічних пам’яток Волинської області, що перебувають під охороною держави.

За 4 км на північ від села, в уроч. Звіринець, М. Кучінком та Г. Охріменком у 1977 р. знайдено крем’яні шліфувальні сокири та матеріали ранньозалізного часу.

За 3 км на північний схід від села є великий курган, який місцеві жителі називають Турецьким. Повторні обстеження проведено Г. Охріменком під час розвідок 2013 року.

Джерела

Дані рятувальної археологічної служби Волинської області.

Кучінко М. М., Охріменко Г. В. Археологічні пам’ятки Волині / М. М. Кучінко, Г. В. Охріменко. – Вид. 2-ге, випр. і доп. – Луцьк : Вид-во ВДУ «Вежа», 1995. – С. 144–145.

Кучинко М. М., Охрименко Г. В. Разведки в Волынском Полесье / М. М. Кучинко, Г. В. Охрименко // Археологические открытия 1977 г. – М., 1978. – С. 347–348.

Охріменко Г. В. Населення Волині в праісторичні часи (розвиток матеріальної і духовної культури) : монографія / Г. В. Охріменко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2004. – С. 214.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 236 – 237.