Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань

Богдан Хмельницький

?

Липа с

Історичні адміністративні поділи

В 1906 р. зафіксовано село Липа Берестецької волості Дубенського повіту (10 верст від волосного центру) [Список населённых мест Волынской губернии. – Житомир: 1906 г., с. 58].

Довідка у Вікіпедії: uk.wikipedia.org

Пам’ятки археології

Липа-1. Поселення (можливо, майстерня) доби бронзи розташоване за 3,5 км на південь від південної окраїни села та займає піщану, пів-овальної форми дюну загальною площею 400х260 м, витягнуту з заходу на схід.

Липа-2. На території села виявлено двошарове поселення та майстерню доби бронзи, а також поселення черняхівської культури, що локалізується за 2,5 км на південь від сільської ферми.

Липа-3. Поселення розташоване за 1,3 км на північ від пам’ятки Липа-2 і займає береговий мис на краю тераси. Зібрано кілька фрагментів кераміки доби бронзи і давньоруського періоду, крем’яних відщепів та заготовок серпів.

Липа-4. На території села – багатошарове поселення епохи бронзи, черняхівської культури та давньоруського періоду, що займає овальну в плані надзаплавну терасу розміром 200х300 м і висотою близько 1,5 м.

Джерела

Охріменко Г. та ін. Вивчення пам’яток бронзового віку Горохівщини / Г. Охріменко, Ю. Мазурик та ін. // Минуле і сучасне Волині та Полісся : Рух опору тоталітарним і окупаційним режимам на теренах Волинської області. Горохівщина в історії Волині : наук. зб. – Луцьк, 2009. – Вип. 31. – С. 62.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область. Пам’ятки археології. – К.: 2018 р., с. 78 – 79.