Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба

Богдан Хмельницький

?

2007 р. У Кам’янці за європейські гроші реставровано старий замок

Дата: 26.05.2007

У Кам’янці-Подільському, третьому в нашій державі місті за кількістю пам’яток архітектури та містобудування, щойно завершено реставрацію Лянцкорунської вежі Cтарого замку за допомогою недержавної інвестиції. Меценатом виступила європейська корпорація «Техно-НИКОЛЬ». Подія привернула увагу майже сотні журналістів.

І ось чому. За офіційними даними в Україні сьогодні 60 відсотків пам’яток архітектури знаходяться в незадовільному стані, 10 – в аварійному. У такому стані дісталося нашій державі після розвалу СРСР одне з найбільших багатств. Усього Фонд цінних історичних будівель нараховує понад 70 тисяч об’єктів, на державному обліку 16237 пам’яток, з них 3541 – національного значення. Подальша байдужість до цих цінностей призводить до все прогресуючої руйнації.

Коштів держави катастрофічно не вистачає. Як свідчать фахівці, якби щороку освоювалося 400 мільйонів гривень на відродження пам’яток, за 5 років їх вдалося б вивести з руїн.

Прикметно те, що саме виробництво «Техно-НИКОЛЬ» знаходиться на Сході, у Дніпродзержинську. Воно є виробником сучасних покрівельних та ізоляційних матеріалів. Його продукцію ось уже 11 років успішно використовують в різних куточках України та за кордоном, скажімо, широко застосували при реконструкції столичного Майдану Незалежності.

Уперше побачивши Старий замок у Кам’янці-Подільському, генеральний директор фірми Олег Ходаковський щиро перейнявся проблемою реставрації і вирішив допомогти, адже, на його думку, таке благодійництво корисне не для кількох конкретних людей, а цілих поколінь.

Вежа Лянцкорунська тепер «одягнута» в належне гонтове покриття, якого вкрай потребувала, інакше б зазнала незворотної руйнації. Гонт виготовлено та покладено за всіма вимогами, свідчить директор міської служби єдиного замовника Борис Кириченко. 18-метрова «шапка» з двохцентнерним мідним флюгером на верхівці над Лянцкорунською закріплена спеціальними скобами та болтами, щоб, бува, не скинув вітер.

Для виконання робіт запросили фахівців із Закарпаття, де в гонті знають толк. Строк служби подібного даху, просоченого спеціальними розчинами, в тому числі й протипожежними, щонайменше 50 років. У даному випадку фахівці запевняють, що покриття вежі може прослужити понад століття.

Акція східного бізнесу на заході має «заразити» весь український бізнес, який повинен засвоїти принципи соціальної відповідальності не лише перед власними робітниками чи при акуратній сплаті податків, а й в патріотичному підході до того, що складає особливі цінності України в цілому, на Сході чи Заході, Півдні чи Півночі, у столиці чи на околицях. А громадяни мають уважніше приживлятися до тих, у кого купують товари, послуги: а ну ж бо, які у вас інтереси, окрім власних прибутків?!

І якщо бізнес є соціально відповідальним, якщо вболіває за свою державу – то саме таких і підтримувати слід. Недарма ж мовиться: свій до свого по своє.

Джерело: Майдан-інформ