Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба

Богдан Хмельницький

?

2011 р. “Будинку барона” нічого не загрожує, незважаючи на продаж?

Дата: 12.01.2011

“Будинок барона”, вул. Ярославів вал, 1, перебуває на державному обліку як пам’ятка архітектури та містобудування, а також як пам’ятка мистецтва місцевого значення – знесення, і йому не загрожує в жодному разі. Про це повідомив перший заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Віктор Вечерський, коментуючи побоювання, висловлені учасниками акції на підтримку так званого “Будинку барона 10 січня 2011 р.

За його словами, колишній прибутковий будинок Підгорського на Ярославовому валу, 1, з 21 червня 1986 року перебуває на державному обліку як пам’ятка архітектури та містобудування, а також як пам’ятка мистецтва місцевого значення, тому знесення йому не загрожує в жодному разі.

“Знаменитий київський будинок по вул. Ярославів вал, 1 – це унікальна пам’ятка, що перебуває під охороною держави! В ньому збереглися автентичні інтер’єри, його цінність не викликає жодних сумнівів. Єдино можлива позиція з цього приводу – охорона та реставрація цього будинку, тобто про його знесення чи перебудову взагалі не може бути й мови”, – зазначив Вечерський.

“Будинок барона” розташований в історичному центрі Києва, неподалік від Національного заповідника “Софія Київська”, на території “міста Ярослава”, тобто, перебуває в буферній зоні пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На цій території відповідно до законодавства забороняється проведення земляних, будівельних та інших робіт, а також господарська діяльність без дозволу державних органів охорони пам’яток. Тут повністю зберігається планувальна структура та забудова, що історично склалася.

“Доля цього будинку дещо сумна, адже він вже два роки стоїть відселений та очікує на реставрацію. Так, сьогодні він належить приватному інвестору та виставлений на продаж. Але це нічого не означає, оскільки навіть приватному власнику подібного об’єкту заборонена будь-яка його перебудова, добудова, надбудова тощо, – можлива лише наукова реставрація”, – наголосив Віктор Вечерський.

Джерело: “Українська правда. Київ”