Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

2011 р. Замість 60-поверхового монстра в центрі Києва має залишитись історичний будинок з…

2011 р. Замість 60-поверхового монстра в центрі Києва має залишитись історичний будинок з мистецьким центром

Дата: 13.05.2011

Громадські організації виступають з пропозицією в порядку експеременту надати можливість створити в будинку за адресою вул. М. Грушевського, 4-Б на Європейській площі – який намагаються знищити задля будівництва висотного готелю – Громадсько-мистецький центр, який зможе запрацювати ще до Євро-2012. Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Плани зі знесення будинку і будівництва готелю викликають обурення громадськості, тому один зі способів не допустити скандального будівництва – створити в будівлі культурний центр. Нагадаю, таким же шляхом кияни пішли щодо Пейзажної алеї, коли замість запланованого будівництва, громада самовільно влаштувала парк скульптур. Цього разу шлях до мети значно складніший», – наголосив О. Бригинець.

Громадські органіцації готові взяти будівлю в безоплатну оренду і своїм коштом сворити громадсько-мистецький центр, який почне свою роботу протягом року. «Крім того, я ініціюватиму питання про надання цій будівлі статусу нововиявленої пам’ятки архітектури, для чого є всі підстави», – заявив О. Бригинець.

Будинок збудований 1908 року власником першого в царській Росії заводу з виробництва цегли. В різні часи в будинку жили та творили художники, музиканти, скульптори та інші митці. Сьогодні в будівлі перебувають громадські, правозахисні, природоохоронні, дитячі та мистецькі організації: ГО Матері Землі, ГО «Маю вибір», МГО Мистецька платформа», які де-факто створили Центр сприяння розвитку громадянського і творчого суспільства.

«Таким чином Київ отримає ще один історичний об’єкт в якому громада планує розмістити культуриний заклад і ми нарешті знімемо питання про будівництво на цьому місці готеля-хмарочоса, який за певними версіями може сягати понад 60-поверхової висоти», – переконаний О. Бригинець.

Нагадаємо, у 2009 році будинок поспішно передали під знесення ТОВ «Грааль», з метою побудови за цією адресою 160-метрового готельного комплексу. Проект був розкритикований досвідченими архітекторами Києва і викликав осуд громадськості ще на етапі його обговорення. Тому ТОВ «Грааль» зараз не використовує приміщення, а доводить історичний будинок до занепаду.

Депутат зазначив, що невдовзі ця будівля, якій не наданий офіційний статус пам’ятки, може повторити долю будинку Ш. Алейхема, маєтку Казанського та інших уникільних київських споруд.

Адреса оригіналу статті: