Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш
ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

Пам’яті Катерини Маркович з дому Пастух

Із глибоким смутком повідомляємо українську громаду, що 26-го листопада 2019 р. о год. 22.30 упокоїлася в Бозі Катерина Маркович із дому Пастух.

Катерина Маркович

Народилась покійна 17-го вересня 1925 року в селі Мельна, що на Рогатинщині Івано-Франківської області України, в родині Василя та Тетяни Готра.

Під час Другої світової війни – ще молодою дівчиною, – була вивезена на примусову працю в Німеччину.

Після воєнної завірюхи виїхала в Анґлію, де одразу включилася в роботу Союзу Українців Британії, та після короткого перебування в 1949 р. виїхала до Аргентини. Тут ще у передвоєнний час оселився її батько.

В Аргентині одружилась із Василем Марковичем. Молода пара включилась в громадське життя в Українському Культурному Товаристві «Просвіта», Філія Саранді, пізніше Вільде, вкладаючи багато праці та матеріальної допомоги у розбудову Народного Дому та в розвиток різнобічної діяльності. Виконувала обов’язки голови та секретаря Об’єднання Жінок Просвіти (ОЖП) – Філії Вільде та члена управи Центрального Відділу ОЖП. За довголітній вклад в працю товариства була нагороджена грамотами Почесного Членства УКТ «Просвіта» та ОЖП.

До останніх літ свого життя цікавилась Україною, плекаючи прадідівську віру і звичаї. За Божою поміччю мала можливість неодноразово відвідати Батьківщину, зустрітися із рідною мамою Тетяною та відвідати могилу молодого брата Ярослава – вояка УПА, страченого окупантом на Тернопільщині.

Полишила у смутку сина Євгена, онуків Лесю, Наталю із чоловіком Федеріко Монторо та правнуками Франком і Брунелією, онука Романа з дружиною Анабелою Цах, та доньку Ліду із чоловіком Юрієм Данилишиним і онуками Тарасом і Софією.

Вічна Пам’ять серед нас!

Місце поховання Cementerio de Avellaneda – Sección 123 – Tablón 1 – Sepultura 11

Кладовище Авельянеда

Джерела:

Пам’яті Катерини Маркович з дому Пастух

Підготував Іван Парнікоза, НІАМ «Київська фортеця».