Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань

Богдан Хмельницький

?

Малярна башта (№ 17)

Малярна башта (№ 17)

Малярна (Північна) башта 1698 р. [Пам’ятники архітектури УРСР, що перебувають під державною охороною: список. – К.: Держбудвидав, 1956 р., с. 6].

Малярна (Північна) башта 1698 р. [Постанова Ради міністрів УРСР “Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР” № 970 від 24.08.1963 р.].

Малярна башта (Північна) 1698 р. [Державний реєстр національного культурного надбання: пам’ятки містобудування і архітектури України (проект). – Пам’ятки України, 1999 р., № 2-3].

Малярна вежа

Малярна вежа розташована у північно-східній частині фортечних мурів. Побудована вона на кошти Івана Мазепи у 1698 р. як вартова вежа. У XVIII ст. на другому поверсі знаходилася школа живопису, звідси її назва – Малярна.

В плані башта восьмигранна, двох’ярусна, без декору. На площині трьох стін, що виступають уперед, розташовані вузькі віконця-бійниці: на першому ярусі – низько над землею, на другому – майже під дахом. Висота споруди – 8 м. Купольний присадкуватий дах увінчаний флюгером. Фундамент викладено бутовим каменем. Малярна вежа не зберегла первісного вигляду. В 1838 р. вежа була перебудована за проектом інженера полковника І.Г.Дзічканця. У такому вигляді Малярна вежа збереглася до нашого часу. У 1973 р. вежа фундаментально відремонтована.

Джерело: