Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2011 р. З центру Харкова приберуть монумент на честь проголошення радянської влади в Україні

1.03.2011, 15:48

Монумент на честь проголошення радянської влади в Україні, який розташований у центральній частині Харкова на площі Конституції, буде реконструйовано і перенесено у віддалений промисловий район міста.

Про це повідомив журналістам голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, відповідаючи на запитання про долю деяких харківських пам’ятників, які сьогодні мають неоднозначну оцінку серед громадськості.

“Рішення про перенесення Монументу на честь проголошення радянської влади в Україні з площі Конституції було прийнято кілька років тому, мало того – в той момент вона була підтримана комуністами. Ми брали на себе низку зобов’язань, у тому числі – капітально відремонтувати пам’ятник Леніну, що ми і виконали. Тому пам’ятник буде просто перенесено в спеціально підготовлене місце в районі ХТЗ – туди, де ми приводили в порядок Олександрівський сквер і упорядковували територію “, – сказав Добкін.

Крім того, повідомив він, разом з площею Конституції буде реконструйована і площа Рози Люксембург, де стоїть пам’ятник Незалежності України. “Його дуже поспішали робити, і один з авторів цього монумента сам зізнається, що було так мало часу і так терміново потрібно все закінчити, що це, напевно, не найкраща його робота”, – сказав Добкін.

За словами губернатора, у харків’ян багато нарікань на цей пам’ятник, а площа, де він встановлений, потребує впорядкування. “Ми повинні цей красивий куточок нашого міста, – зазначив Добкін, – зробити ще й зручним для відпочинку харків’ян”.

Губернатор повідомив, що роботи з благоустрою площ та реконструкції пам’ятників будуть профінансовані з міського бюджету і за рахунок благодійної допомоги.

Що стосується пам’ятника Леніну в центрі Харкова на майдані Свободи, то цей монумент, на думку Добкіна, повинен залишитися на своєму місці.

“Я хоч і змінив останнім часом своє ставлення до комуністів, але не змінив ставлення до пам’ятника Леніну: він мені, як і раніше, не заважає на площі Свободи. Це частина нашої історії. Це два покоління наших з вами рідних і близьких, які або обожнювали його, або проклинали. Нехай стоїть. Якщо не повертати площі Свободи невластиву їй функцію – під час німецької окупації там був аеродром, – то пам’ятник Леніну не заважає”, – сказав Добкін.

Він повідомив також, що в Харкові планується перейменувати проспект Косіора. “Ми не відступимо, і перейменуємо проспект Косіора в Свято-Олександрівський проспект, щоб не оскверняти храм, названий на честь Святого Олександра, архієпископа Харківського, замученого у віці старше 80 років тільки за те, що одним словом повертав людям надію на краще”, – сказав губернатор.

Як повідомлялося, мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що площа Рози Люксембург буде реконструйована: пам’ятник, який стоїть там зараз, знесуть, а на його місці буде встановлений новий монумент Незалежності.