Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

2010 р. Львівські археологи звертатимуться по допомогу до українських та міжнародних…

2010 р. Львівські археологи звертатимуться по допомогу до українських та міжнародних пам’яткоохоронних структур

Дата: 23.04.2010

Учора в управлінні охорони історичного середовища ЛМР відбулася нарада за участі представників пам’яткоохоронних інституцій міста, області, ЛКП «Архітектурно-археологічна служба» та Рятівної археологічної служби. Про це сьогодні, 23 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

«Основна мета наради полягала в тому, щоб визначити, як вийти з цієї патової ситуації, що склалася на вулиці Федорова. Підсумком наради став протокол про те, що, зважаючи на обсяг проведених досліджень на ділянці на вул. Федорова, 22-26, там можна проводити підготовчі земельні роботи, забезпечивши археологічний нагляд. Адже із загальної площі трохи більш як 900 квадратних метрів, досліджено 205.

Однак в інвестора має бути відповідний дозвіл Державної служби з питань національної культурної спадщини. Водночас, що стосується інших трьох ділянок, а саме на вул. Федорова, 23-25, та на вул. Сербській, 3 і 7а, позиція може бути тільки одна – там потрібні повноцінні археологічні дослідження. Адже на Федорова, 23-25 досліджено лише 64 квадратних метри при загальній площі ділянки 661 квадратний метр. Інші дві ділянки не досліджували взагалі», – розповів директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Якщо інвестор найближчим часом не погодиться на продовження археологічних розкопок на вулиці Федорова, де мають побудувати готель, і продовжуватиме земельні роботи, львівські археологи звертатимуться до ІКОМОСУ, Державної комісії України у справах ЮНЕСКО та Державної служби з питань національної культурної спадщини.

Також археологи звернуться до Інституту археології НАН України для офіційного публічного роз’яснення, чи достатньо 17% дослідженої площі для отримання дозволу на початок земельних робіт, що таке культурний шар і яку площу треба досліджувати на ділянках, що є на території, внесеній до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: «Західна інформаційна корпорація»